fbpx

ERKEK YÜZÜK MODELLERİ

Bu kategorimizde erkeklere özel yüzük modelleri, çeşitleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilir, Jewelupp Türkiye olarak yaptığımız erkeklere özel yüzük tasarımlarına ulaşabilirsiniz.

 • 35% Kartal Yüzük

  Erkek

  Kartal Yüzük

  64,90 TL
 • 35% Kurt Yüzük

  Erkek

  Kurt Yüzük

  64,90 TL
 • 35% Viking Yüzük

  Erkek

  Viking Yüzük

  64,90 TL
 • 35% Kuru Kafa Yüzük

  Erkek

  Kuru Kafa Yüzük

  64,90 TL
 • 28% Gümüş Blok Yüzük

  Erkek

  Gümüş Blok Yüzük

  64,90 TL
 • 38% Mat Siyah Yüzük

  Erkek

  Mat Siyah Yüzük

  64,90 TL
 • 32% Kare Blok Yüzük

  Erkek

  Kare Blok Yüzük

  64,90 TL
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo
Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş
Hediye Paketi
Hediye Paketi
Kişiye Özel Ürün
Kişiye Özel Ürün
İade & Değişim Kolaylığı
İade & Değişim Kolaylığı

Erkek Yüzük Modelleri

İlk erkek yüzüklerinin tarih öncesi çağlarda kullanıldığı bilinmektedir. Geçmiş dönemlerde erkek yüzüklerine sadece bir halka şeklinde olması yeterli iken günümüzde çeşit çeşit modeller çıkmıştır. Antik Yunan döneminde ilk olarak erkek yüzüklerinin şekline önem verilmeye başlanmıştır süsleme ve işçilik tasarımlar ilk bu dönemde kullanılmıştır. Osmanlı döneminde de erkeklerde yüzük görkemin ve ihtişamın sembolü olmuştur. Osmanlı tarihinde en çok bilinen erkek yüzük hikayesi ise Yıldırım Beyazıt’ın Ankara Savaşı’nda taktığı zehir saklı yüzüğe aittir, esir düşen Yıldırım Beyazıt yüzüğün içindeki zehri içerek yaşamına son vermiştir.

Erkek Yüzük Trendi

Erkek yüzük modelleri tarzı ifade etmeyi seven erkeklerin tercihi özgün tasarımlı yüzüklerdir. Bunlara örnek olarak Arapça hat sanatı ile yazılmış olan yazılardan özel tasarımlar ile yapılan pek çok yüzük modeli vardır.

Tarihsel anlamları olan modellerin dışında üzerinde arma, tarihi simgelerin olduğu modellerde bulunan farklı renklerdeki yüzüklerin yanı sıra daha minimal taşlarla hareketlendirilen modellerde erkeklerin parmaklarına şıklık katıyor. Geometrik desenli yüzükler ise şıklıklarını daha arttırarak göz kamaştırıcı hale geliyor.

Erkeklerin Tercih Ettiği Yüzük Çeşitleri

Erkekler tarafında genellikle gümüş yüzükler tercih ediyor, ancak altın renkli yüzüklerde bir o kadar güzel. Özel tasarım yüzükler ise ifadeli ve armalı yüzükler olarak öne çıkıyor. Taşlı yüzükler de ise erkeklerin genelde akik, zirkon, kaplan gözü gibi doğal taşlardan oluşan taşlı erkek yüzük modellerini şık tasarımları ile göz doldurdu için tercihler arasında bulunmaktadır. Şifalı özellikleri ile ön plana çıkan taşlı yüzükler erkek için en iyi kombin tamamlayıcı aksesuarlardan birisidir. Ayrıca, unutulmamalıdır ki kadınlar tarafından en çok dikkat edilen nokta erkeklerin elleridir bu şekilde bakıldığında erkeklerde ellerin güzelliğini ön plana çıkaracak en önemli aksesuar hiç kuşkusuz yüzük olacaktır. Geçmişten günümüze kadar erkeklerin en çok tercihi olan takı her zaman yüzük olmuştur. Yüzük bir aksesuar olarak çok çeşitli şekil ve tasarımlar da kullanılabilmektedir.

Erkek Yüzükleri Ne Zaman Takılır?

Günlük hayatta sürekli olarak takılan özellikle evlilik, söz yüzüğü gibi yüzlükler erkekler için önemli bir aksesuar ve hatta bir parça olmaktadır. Kadınlar altın yüzük tercih ederken erkeklerde özellikle gümüş yada çelik yüzük tercih etmektedir. Erkekler genelde bir ya da iki yüzük kullanmaktadır. Erkekler tarafından en çok yüzük takılan parmak yüzük parmağı ve serçe parmağıdır. Zaman geçtikte, ihtiyaçlar değiştikçe erkeklerin yüzük zevkine hitap eden farklı tarzlarda tasarımlar hayata geçmektedir. Her tür fiyat aralığında ve çeşitlilik bulunan erkek yüzük modelleri, gösteriş ve tarzına önem veren bireyler tarafından tercih edilmektedir.

Erkekler Yüzükleri Hangi Parmağa Takmalıdır?

Erkeklerin yüzüğü hangi parmağına taktığı ile ilgili bazı anlamlar yüklenmiştir. Geçmişten günümüze antik Yunan çağında erkeklerin güç ve koruması ile ilişkilendirilen baş parmağı yüzük takma olayının günümüzde erkeklerin kendinden emin ve lider olma durumu temsil ettiği rivayet ediliyor. Yüzüklerini daha çok orta ve serçe parmaklarını kullanmayı tercih eden erkeklerin güven duyulacak kimseler olduğu düşünülür. Anlayacağınız, arayacağınız her şey ve çok daha fazlasını bulmanız kolay.

Bir erkek yüzüğü alarak sadece parmaklarınızı ve ellerinizi süslemeyeceksiniz. Aynı zamanda görünüşünüze kattığınız bu güzellik ile moraliniz de düzelecektir. Gittiğiniz ortamlarda çok güzel yorumlar alacağınıza emin olabilirsiniz. Hoşunuza giden yüzüğü alarak kendinizi arada sırada şımartabilirsiniz. Aynı şekilde değer verdiğiniz bir arkadaşınıza hediye amaçlı bir yüzük alarak hem onu hem de kendinizi mutlu edebilirsiniz. İdeal yüzüğünüzü arıyorsanız, Jewelupp size bu yolda yardımcı olacaktır. Bizim sitemizde bulacağınız yüzlerce erkek yüzük modelleri arasından size en çok uyanı seçerek onu aksesuarlarınız arasına ekleyebilirsiniz. Daha fazla yüzük modeli görmek ya da alışverişinize başlamak için lütfen bize ulaşın.

Erkek Takı Kategorileri

Erkeklere özel ürettiğimiz takı aksesuar çeşitleri ve modellerine ihtiyacınıza uygun olacak şekilde aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Erkek Kolye Modelleri Erkek Zincir Modelleri Erkek İnci Modelleri Erkek Bileklik Modelleri Erkek Yüzük Modelleri Erkek Çelik Modelleri

Yüzük Kategorileri

Jewelupp Türkiye olarak ürettiğimiz yüzük modellerini 3 ayrı kategoriye koyduk. Kadın, erkek ve tüm yüzük modellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Erkek Yüzük Modelleri Kadın Yüzük Modelleri Tüm Yüzük Modelleri

Jewelupp İletişim
Mesajlarınıza 24 saat içerisinde dönüyoruz. 🙂

  Başa dön tuşu