İnci Kolye Ne Anlama Gelir?

inci kolyeler ne anlama gelir

Zarafetin simgesi olan İnci Kolye Ne Anlama Gelir? İnciler, masal inancına göre deniz kızlarının saf ve içtenlikle ağlayarak elde edildiği deniz kızı gözyaşı damlasıdır. Gerçek hayatta ise inciler, denizin altında deniz kabuklarının içinde yıllarca biriken minerallerin eşsiz bir parlaklığa ulaşması ile meydana gelmektedir. İnci, saf aşkı temsil eder. Genellikle aşıkların, aşık oldukları insanlara veya çok değer verdikleri insanlara hediye ettikleri inci kolyeler, hediye edilen kişide “seni saf duygularla seviyorum” mesajını oluşturur.

İnciler görüntüsüyle ve insanlarda uyandırdığı hissiyatla birlikte çok zarif bir görüntüye sahip olurlar. Farklı çeşit ve renkleriyle insanların dikkatini çeker. Ayrıca sade ve şık görüntüsü ile inci kolye takan insanlarda çok güzel görüntü oluşturur. İnci, mücevherler arasında bir canlı tarafından üretilen tek mücevherdir ve eşsiz bir güzelliği, parıltısı olur. Birisine inci kolye hediye etmek o kişiye “inci gibi zarifsin”, “inci gibi parıldıyorsun” demenin kısa ve güzel yoludur. İnci takıları gerek günlük hayatta gerek ise özel günlerde kullanabilirsiniz. Gözü asla yormaz, bazı mücevherler gibi boğucu bir görüntü yapmaz, aksine şıklığınıza şıklık katar.

İnci Kolye Renk Anlamları

İnci kolye cinsine göre farklı renklerde olabilir ve her rengin kendisine öz görüntüsü, güzelliği ve anlamı vardır. İnci denildiği zaman akla ilk bembeyaz renk gelse de inciler, fildişi, pembe, mavi, bej, sarı, pembe veya siyah tonlarında olabilir. İnci istiridyenin kabukları arasında, yıllar yıllar zaman geçtikten sonra oluşan değerli ve özel bir mücevherdir. Bu sebeple inci kolye tercih eden insanlar kendi değerlerinin farkında olan, kendileriyle barışık ve kendilerini çok seven, önem veren kişiler olmaktadır. İnci kolye, siyah renkte de olsa ışıltısından asla ödün vermez. Özel günlerde aşırı süslü giyinirseniz inci kolye tercih edebilirsiniz veya çok sade giyindiğiniz zaman şıklık katmak için de inci kolye takabilirsiniz. İnci kolye ile birlikte inci kolye de takarak zarafete erişebilirsiniz. İnci kolyeyi her renk elbiseyle kombinleyebilirsiniz. Uzun boğazlı elbiselerinizde de inci kolye takabilirsiniz, dekolteli elbiselerinizde de inci kolye takabilirsiniz. İnci kolye kullanmak için illa bir özel gün olması gerekmez. Sade ve şık olduğu için günün her saatinde, her türlü kıyafet ile kullanabilirsiniz.

İnci kolyenin renk anlamları ise şu şekilde sıralanabilir:
Beyaz inci: Sağlık
Pembe İnci: Sevgi
Krem Bej İnci: Mutluluk
Altın İnci: Servet
Siyah İnci: Zeka
Sarı İnci: Samimiyet
Kırmızı İnci: Birliktelik
Mor İnci: Yaratıcılık
Gri İnci: Olgunluk

İnci kolyenin tabi ki renk tonları da bulunmaktadır. İnci Kolye Ne Anlama Gelir? sorusuna verilebilecek cevaplar arasında renklerin anlam ve bütünlüğü de yer almaktadır. Renklerin alt tonuna göre anlamlarda farklılıklar olabilir. İnci kolyenin öne çıkan bir diğer özelliği ise unisex olmasıdır. Herkes tarafından çok sevilen inci kolyeler, sizleri şaşırtacak ama erkekler tarafından da çok tercih edilmektedir. Erkek inci kolye modelleri arasından erkeklere özel olarak üretilmiş birbirinden güzel ve eşsiz inci ürünlerine ulaşabilirsiniz.

İnci Kolye Takmak Neye İyi Gelir?

İnci Kolye Takmak Neye İyi Gelir?

İnci kolye takmak neye iyi gelir? İnci kolye takmak cilt hastalıkların tedavisinde önemli bir role sahiptir. İnci, doğurganlığını ve anne sütünü arttırmaya yardımcı olur. Akciğer ve böbrekler için oldukça faydalı mineraller içerir. Hatta kemikte duyulan ağrılara, hiç geçmeyen migren ataklarına, mide, dalak ve bağırsakta oluşan rahatsızlıklar ve hastalıklara karşı da oldukça etkilidir. İnci kolye kullanımı depresyona meyilli kişilerde yatıştırıcı bir etki uyandırır ve sakinleştirir. İnsanlar arasındaki bağı kuvvetlendirerek insanlara yakınlık kurulması konusunda yardımcı olur. Ayrıca inci kolye takmanın şefkat, anlayış ve fedakar olma gibi duygular üzerinde etkili olduğu ve bu duyguları harekete geçirdiği bilinmektedir. Hatta sanata yönelik zekayı ve sezgilerin güçlenmesi üzerinde de İnci kolye takmanın etkileri büyüktür.

İnci Kolye takmanın iyi geldiği bir diğer konu ruhsal sağlıktır. Taktığınız inci kolyenin rengine göre maddi veya manevi olarak sizi etkileyebilmektedir. İnci Kolye Ne Anlama Gelir? sorusunun da asıl cevabı olarak verilebilir. Çünkü inci kolye aslında şifanın günümüzde 3 boyutlandırılmış halidir. İnci’nin yararları say say bitmez. Herkesin en az 1 adet inci takı‘ya sahip olması gerektiğini düşünüyoruz.

İnci Kolye Kimler Takar?

İnci Kolye Kimler Takar?

İnci kolyeyi, incinin zarafetine, saf doğallığına inanan ve sadelikten hoşlanan kişiler takar. Genellikle insanlar inci kolye ile beraber inci bileklik ve inci kolyeyi set halinde takmaktan hoşlansa da kimisi sadece inci kolye takmakla yetinmek ister. İnci kolye seçimi yapmak için inci kolye alacak kişinin veya inci kolyeyi hediye edecek kişinin, hediye edeceği kişinin boynunun uzunluğuna ve göğüs kısmının geniş olup olmadığına dikkat etmelidir. Çünkü inci kolye alırken, vücut tipine göre olan inci kolye çeşidi tercih edilmelidir. Örneğin boynu kısa kişiler, gösterişli fakat tekli inci kolye tercih etmeleri gerekir. Boynu uzun ve göğüs çevresi geniş kişiler ise çoklu dizim inci kolye tercih edebilir.

İnci Kolye Ne Anlama Gelir? sorusunun cevabı biraz da kimin taktığına göre değişebilir. Çünkü eğer beyaz renkli inci kolyeyi bir erkek takıyorsa inci kolyenin anlamı asalet ve güven olurken, hanımlar kadın inci kolye modelleri taktığında kolyenin anlamı sağlık ve güzellik olarak değişmektedir. Sonuç olarak inci kolyeyi herkes takar ama hangi cinsiyetin taktığına göre anlamında değişiklik olur.

İnci Kolyeyi Hediye Etmek Ne Anlama Gelir?

İnci Kolye Hediye Etmek Ne Anlama Gelir?

İncinin çeşitlerine göre farklı renkleri olduğundan bahsetmiştik. Ayrıca inci, renklerine göre farklı anlamlar ifade ettiğini söylemiştik. Özellikle de inci kolye hediye almak isteyen kişilerin, hediye alacakları kişilere özgü anlam içeren inci kolyeyi alması için incinin renklerinin hangi anlama geldiğini bilmesi gerekir. En bilindik inci rengi olan beyaz inci sağlık anlamını direkt olarak vurgularken, altın rengindeki inci zenginlik anlamını ifade eder. Gri renkli inci ise denge anlamına gelir, pembe renkli inci sevgi anlamına gelir, siyah tonlarındaki inciler ise zekayı simgelemektedir. Renk ve anlam listesini yukarıda sıralamıştık oradan da detaylarına inebilirsiniz.

İnci kolye hediye etmek belki de karşınızda ki insan için alabileceğiniz en manevi hediye olacaktır. İnci Kolye Ne Anlama Gelir? sorularına verdiğimiz cevaplardan da anlayacağınız üzere inci çok fazla değerli bir madde ve inciyi hediye ettiğinizde bu değerli ürünü sadece almak için almış olmayacak, karşınızda ki kişiyi çok özel hissettireceksiniz. İnci kolye hediye etmenin de uğur ve şans getirdiğini de söylemeden duramayacağız.

5/5 - (3 Oy)

İlgili Makaleler