Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Dikkat gerektirmekte olan Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? sorusunun yanıtı olarak işlemi tam olarak bilmek gerekmektedir. Bu nedenle de en doğru ve kesin cevabı verecek olan yöntem kullanılmalıdır. Evlenmek üzere olan kişiler için son derece önemli olan yüzük konusunda yüzüğün parmakta rahat durması açısından tam da ölçüye göre yüzük almak gerekir.

Yüzük ölçüsünün alınması noktasında bu işi yapan ve uzaman olan kişilerden yardım almak önemlidir. Bunun yanında daha farklı yöntemlerde bulunmakta ve kişiler kendileri de yüzük ölçüsü alabilmektedir. İnsanların parmak kalınlıkları farklı olabileceğinden yüzük ölçüsünün belirli standardı bulunmamaktadır. Bu yüzden de yüzük alacak ya da takacak kişilerin öncelikle yüzük ölçüsü aldırması gerekir.

Yüzük Ölçüleri Tablosu

Yüzük Ölçüleri Tablosu

Yüzük ölçüsü tablosu genellikle yüzük ölçüsünün alınmasının ardından ölçüye denk gelen rakama göre yüzük ölçüsünün bulunmasını sağlamaktadır. Ölçülen milimetreye denk gelen yüzük ölçüsünün bulunması halinde de kişilerin parmak ölçüleri bulunmuş olmaktadır. Milimetreye karşılık gelen yüzük ölçüsüne güvenebilmek adına yüzük ölçüsünü bulurken özen göstermek en doğrusudur.

Yüzük ölçüsü için kağıdın ve cetvelin boyutlarından ve doğru ölçüm alınmasından emin olursa yüzük ölçüsünün daha net sonuçlar vermesini sağlayabilirsiniz. Çünkü her milimetrenin farklı boyutları ve yüzük ölçüleri olmakta ve bu durumda da en doğru sonucu almak gerekmektedir. Her çapın karşılığına gelen yüzük ölçüsü olduğu için yüzük ölçümü alırken en hassas şekilde davranmak parmak ölçüsü açısından en doğru ölçünün alınmasına ve ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? sorusunun bir diğer yanıtı ise en küçükten en büyüğe olacak şekilde milimetre ve yüzük ölçüleri ile kişiler tam anlamıyla kendilerine göre yüzük bulabilir. Bunu yapmak için bir yere gitmeye ya da yorulmaya da gerek kalmadan basitçe istediğiniz yerden yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Bu sayede parmak ölçünüzü bilerek yüzük alabilirsiniz.

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

Yüzük Ölçüsü Hesaplama

Herkesin kendine özgü olan bir yüzük ölçüsü bulunmaktadır. Standart olan ya da ortalama olan bir yüzük ölçüsü bulunmamaktadır. Hem kadınlar hem de erkekler için mutlaka yüzük ölçüsünün bilinmesi gerekmektedir. Bunun için parmak ölçülerinizi almanız ve tam da buna göre olan yüzük ölçüsündeki yüzüğe yönelmeniz oldukça önemlidir. Çünkü ölçüden büyük olan yüzük parmakta hoş durmayıp düşecektir. Küçük olan ölçüdeki yüzük de sıkarak rahatsız edecek ve rahat şekilde kullanımınızı önleyecektir.

Ölçüsünü merak edenler de belirtildiği şekilde yüzük ölçüsü hesaplama yapabilmektedir. Zamanla değişebilecek olan parmak ölçüsüne rağmen de hesaplama yapmayı bilmek gerekmektedir. Yüzük ölçüleri yaşa, cinsiyete ve özellikle de kiloya göre oldukça farklılık göstermektedir. Bu nedenle de her insanın yüzük ölçüsü farklıdır. Zamanla yüzük ölçüsünün değişmesi ihtimalini de göz önüne alarak kişilerin kendileri de yüzük ölçüsü hesaplamasını bilmesi gerekir. Çünkü sürekli olarak kuyumcuya gitmemek adına evde kendileri de yapabilmelidir. Ayrıca ölçüye göre de yüzükler tasarlanmakta küçük veya büyük gelenler için çözüm bulunmaktadır.

Parmak Ölçüsü Hesaplama Yöntemleri

Parmak Ölçüsü Hesaplama Yöntemleri

İlk olarak elinize bir kağıt almanız ve bu kağıdın şerit şeklinde olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Kağıt şeridi parmağınıza sararak iki ucun birleştiği yeri kalemle işaretleyiniz. Milimetre ölçüsünü de göstermekte olan bir cetvel alarak kağıdın işaretlediğiniz yere kadar olan kısmını ölçmelisiniz. Yüzüğün en geniş kısmının ölçüldüğünden emin olmalısınız. Ölçünün düzgün şekilde alınması parmağınıza takacağınız yüzüğün duruşunu da etkilemektedir. Bu yüzden en güzel ve doğru, şık duruş için parmağınıza ne büyük ne de küçük gelecek yüzük ölçüsünden uzak durmalısınız.

Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? sorusuna verilebilecek bir diğer cevap ise öncelikle satın almak istediğiniz yüzüğü hangi parmağınızda kullanacağınızı belirlemelisiniz. Kullanmak istediğiniz parmağınıza göre olan yüzüğünüzü elinize alınız. Milimetre ölçüsü bulunan bir cetvel ile mevcut yüzüğü yatay şekilde bir zemin üzerine koyarak yüzüğün iç çapını ölçmelisiniz. Cetvel üzerinde milimetreyi mutlaka takip ederek en doğru ölçüyü almalısınız. Bu parmak ölçüsü hesaplama yöntemleri içinde ilki olarak denenebilir.

Bir diğer yöntem olarak yüzüğü takmak istediğiniz parmağınızı seçerek eğer ki yüzük yoksa bu işlemi kağıtla yapabilirsiniz. Kağıdı alıp bir şerit biçiminde tutarak kontrollü şekilde yüzüğün takılacağı parmağa sarılmalıdır. Bu şekilde kaplanan noktanın bitişini kalemle işaretleyip kağıdın ölçüsünü belirlemelisiniz. Ölçmekte olduğunuz bu değer parmağınızı çevre uzunluğu ve yüzük ölçüsü hakkında bilgi vermektedir.

Bu yöntemleri sadece kendiniz için değil yakınlarınız, çevreniz ya da sevdiğiniz kişi için de alabilirsiniz. Aynı şekilde bu yöntemleri uygulayarak kendisine yüzük hediye etmek istediğiniz herhangi birinin de yüzük ölçüsünü alabilirsiniz. Çünkü kişilerin yüzük ölçüleri her zaman tam olarak bilinemeyeceği için belki de onlara yüzük almaktan vazgeçebilirsiniz.

İstediğiniz kişiye yüzük almak ve bunu hediye etmek için yüzük ölçüsünün bilinmesi son derece önemlidir. Bu açıdan yüzük ölçüsünü bu yöntemlerle alabilir ve parmağa göre olan yüzüğü alıp hediye edebilirsiniz. Sonuç olarak parmak ölçüsünün bilinmesi halinde en şık ve güzel olan yüzüğü almanız da kolaylaşmaktadır. Bunu öğrenmek için de Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır? sorusunun yanıtını almak gerekmektedir.

Yüzük Ölçünüzü Hesaplayın

Yüzük Ölçüsü Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzük alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kural, alınması düşünülen yüzüğün parmağa oturmasıdır. Yüzük parmağa oturmazsa yüzüğü satın almak, ardından geri iade ile uğraşmak size zaman kaybı yaratabilir. Ayarlanabilir yüzük modelleri her ne kadar kurtarıcı olsa da aradığınız ürün sabit bir yüzük modeli olarak bulunabilir. Bu yüzden yüzük ölçünüzü hesaplamanız çok önemlidir.

Detaylı Yüzük Ölçüsü Tablosu

Detaylı Yüzük Ölçüsü Tablosu sayesinde ÇAP (MM) ÇEVRE (MM) Ölçü’nün karşılığı değerleriyle size ait en iyi yüzük boyutuna ulaşabilirsiniz. Çapı 14,7 mm – çevresi 46 mm olan yüzüğün genel ölçüsü 6’dır. Bu şekilde çap çevre ölçü 3’lüsü ile parmak boyutunuzu, yüzük ölçünüzün karşılığını bulabilir, bundan sonra yüzük seçerken direkt olarak ölçüsüne göre sipariş verebilirsiniz.

ÇAP(MM) ÇEVRE(MM) ÖLÇÜ
14,7 46 6
15 47 7
15,3 48 8
15,6 49 9
15,9 50 10
16,2 51 11
16,5 52 12
16,8 53 13
17,2 54 14
17,5 55 15
17,8 56 16
18,1 57 17
18,4 58 18
18,8 59 19
19,1 60 20
19,4 61 21
19,7 62 22
20 63 23
20,3 64 24
20,6 65 25
21 66 26
21,3 67 27
21,6 68 28
22 69 29
22,3 70 30
22,6 71 31
22,9 72 32
23,2 73 33
23,5 74 34
23,9 75 35
24,2 76 36
24,5 77 37
24,8 78 38
25,1 79 39
25,4 80 40
5/5 - (5 Oy)