İade ve Değişim

Jewelupp‘dan satın aldığınız ürünlerin iade ve değişim koşulları hakkında detaylı bilgilere bu sayfamızdan erişebilir ve destek alabilirsiniz. Ürün iadesi ve değişimi için iletisim@jewelupp.com.tr mail adresine veya +90 534 304 22 45 whatsapp hattına talebinizi ve nedenini bildirmek zorundasınız. Sadece Jewelupp.com.tr üzerinden satın alınan ürünler için geçerlidir.

İade Koşulları

Ürün iadesi işlemleri, 6502 sayılı Tüketicileri Koruma kanunu hükümlerine göre uygulanmaktadır. Ürün müşteriye ulaştıktan 14 gün içerisinde cayma hakkında sahiptir. Cayma hakkını kullanabilmeniz için, 14 gün içerisinde www.jewelupp.com.tr ‘a e-posta veya iletişim sayfası üzerinden ulaşmanız gerekmektedir. Ürünün kullanılmış olması durumunda iade uygulanmaz. Kişiye özel ürünlerde iade bulunmamaktadır. Cayma hakkınızı kullanmanız durumunda kargo teslim tutanağı gerekmektedir. Elimize ulaşan ürünler uzmanlar tarafından incelenecektir. İade işlemlerini ürünü teslim aldığınız kargo firması üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir, kargo bedeli gönderene aittir. İnceleme durumunda sipariş iadesine onay verilirse, 3 ila 7 iş günü içerisinde ürün bedeli müşteri’nin kullandığı ödeme yöntemi (EFT/HAVALE/KREDİ KARTI/BANKA KARTI vb.) ile iade edilir.

Değişim Koşulları

Jewelupp üzerinden satın aldığınız ürünün eksik veya hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden en geç 48 saat içerisinde bize iletişim adresinden ulaşmanız gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız kargo firması ile geri iade etmeniz gerekmektedir. Ürün hatalı ise yenisi ile değiştirilerek size gönderilecektir. Ürün hatası müşteri kaynaklı ise ürünün değişimi yapılmaz. Ürün kullanılmış ise ürün değişimi yapılmaz. Kişiye özel tasarım ürünlerde değişim bulunmamaktadır. Bunların haricinde, en geç 48 saat içerisinde ürün değişimi talep edebilirsiniz. Değişim için gönderilen ürünlerde kargo bedeli müşteriye aittir. Ancak, hata bulunan ürünlerde, inceleme sonrası hata Jewelupp kaynaklı ise kargo bedeli iade edilir. 4077 sayılı Tüketicileri koruma kanunu gereği değişim şartları esastır. Değişim yapacağınız ürünlerin paketinden çıkartılmaması, denenmemesi, ambalajına zarar gelmemesi önemlidir. Aksi takdirde değişim kabul edilmez. Korona virüsü (Covid19) sebebiyle değişim süreci 7 iş günü sürebilmektedir.

İade ve Değişim Politikamız

Jewelupp olarak sattığımız ürünlerin kalitesine inanıyor ve size sağladığımız ürünlerden memnun kalmanızı umuyor, keyifli alışverişler diliyoruz. Sağlıcakla kalın 🙂