Kış Ayı Takıları Aksesuarları

kis takilari aksesuarlari

Kış aylarında takı ya da aksesuar takmak yaz aylarına oranla daha zordur. Palto, kazak, ceket, atkılar derken doğru takı kombini yapmak son derece zorludur. Yılın modasını bilmek ve herkesten birazcık daha farklı olmak gerekir. Kış ayına özel pek çok farklı takı ve aksesuar ve 2022 kış aylarında şık ve herkesten farklı olmak isterseniz yazımızda bolca ipucu bulabilirsiniz. Kış Ayı Takıları Aksesuarları çok fazla çeşide sahip ve seçme konusunda muhakkak zorlanacaksınız, ancak size bu yazımız kesinlikle yardımcı olacak. Haydi başlayalım…

Kış Ayında Takılabilecek Takı Çeşitleri

Kış Ayına Özel Takılar ve Aksesuarlar takmak için birçok şeye dikkat etmeniz gerekir. Hangi giysiye küpe, kolye, bilezik, yüzük ya da daha farklı bir aksesuar takmak gerekir bunu bilmek gerekir. Kendinize has bir hava oluşturmak ve kıyafetinizle takılarınızı kombinlemek aslında çok da zor değil. Özellikle yaz aylarında küpe, yüzük, kolye tarzında aksesuarlar takmak ideal olurken kış için aynı durumu söylemek mümkün değil. Kış aylarında takı takmak inceliklerine birlikte bakalım.

Kısa Değil Uzun Kolyeler

Özellikle kısa zincir kolyeler yaz ve bahar aylarında tişörtlerde harika bir şıklık yaratır. Ancak Kış ayları için bunu söylemek çok doğru olmayacaktır. Kışın kolyeleri kazaklar ve atkılarla takmak pek doğru değil. Hem aksesuarın görünmemesi hem de yoğun kıyafet tercihi nedeniyle doğru olmayacaktır. Kazak giyeceğiniz zaman en iyisi uzun kolye modellerini tercih ederek kesinlikle harika bir kombin oluşturabilirsiniz.

Kış Ayı Takıları Aksesuarları

İnce Çoklu Yüzükler Yerine Tek Kalın Yüzük

Özellikle son dönemde ince ve çoklu yüzükler tercih ediliyor. Ancak değişen moda ile birlikte kış aylarında ince yüzüklerin yerini farklı türdeki yüzükler almaya başladı. Son yıllarda her ne kadar ince yüzükler birden fazla takılarak moda haline gelmiş olsa da bu kış için kesinlikle moda olmadığını söyleyebiliriz.

Kış aylarında özellikle daha kalın ve büyük taşlı yüzük modelleri kesinlikle elbiseleriniz ile harika bir kombin oluşturacağı gibi göz zevki açısından da sizi süzenlere harika anlar yaşatacaktır. Aynı zamanda renkli taşlar tercih etmeniz kesinlikle kış ayları için çok daha ideal olacaktır. Kış aylarında koyuluğu daha baskın olan kombinler ile kıyafetinize sayede renk katmış olacaksınız.

Bileziklerde Hafiflik

Özellikle kış aylarında birden fazla kıyafeti üst üste giydiğimiz için bilezikler yani bileklikler konusunda akıllıca davranmanız gerekiyor. Kış aylarında kalın bilezikler tercih etmek yerine çıplak bileklerde çok daha şık ve sade bir duruş sergileyen bilezik modellerini tercih edebiliriz. Özellikle kış aylarında da hafif zarif ve ince modellere gitmek özellikle akıllıca olacaktır.

Taşlı küpeler İdeal

Küpeler kadınlar için son derece önemli bir aksesuar yılın 12 ayında tercih edilebilir. Ancak kış aylarında biraz daha akıllı olabilir ve bu mevsime uygun küpeler tercih edebilirsiniz. Zaten katman katman giyindiğiniz için kulaklarınıza asacağınız kocaman küpeler yerine çok daha zarif ve biraz minimal bir hava katacak küpeleri tercih edebilirsiniz. Küpe takarken kesinlikle taşlı küpe modellerine yönelmeniz kış aylarında kıyafetinizle birlikte harika bir kombinin başlangıcı olabilir.

Kış Takıları Aksesuarları

Kış Ayları İçin Olmazsa Olmaz: Broşlar

Eski dönemlerde broşlar çok daha moda olsa da artık günümüzde de yeniden kullanılmaya başlandı. Özellikle 2021 ve 2022 kış aylarında broşlar yeniden kullanılmaya başlanacak. Özellikle kış aylarına özgü bir havası olan broşlar geri döndü yeni tasarımlar ve giyeceğiniz hırka, örgü, elbiseler, ceketler ve gömlekler ile de istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Dilerseniz fular takarken isterseniz de şapkanız ile kombinleyerek bu bronşları şıklık içerisinde takabilirsiniz.

Vazgeçilmez İnci Kolyeler

Kış Ayı Takıları Aksesuarları konusunda olmazsa olmaz inci kolyeler ise yaz, kış mevsim fark etmeksizin her dönem giyilebilecek takı aksesuarlar arasında yer alıyor. Erkek inci kolye ve kadın inci kolye modelleri ile her ay ışıltılı bir tarz yakalayabilirsiniz. İncilerin özellikle çok sevilmesinin nedeni kararmaması ve dikkat çekici olması. İnciler eskiden babaanne aksesuarı olarak görünürken Jewelupp Türkiye olarak yaptığımız özel tasarımlar sayesinde birbirinden estetik inci modeline ulaşabilirsiniz.

5/5 - (2 Oy)

Paylaş:

İlgili Makaleler