İstiridye İçinde Gerçek İnci Kolye

istiridye icinde gercek inci kolye

Tüm özel günlerde sevdiklerinizi İstiridye İçinde Gerçek İnci Kolye ile sevindirebilirsiniz. Aslında bakıldığında istiridye deniz içerisinde yaşamını sürdüren oldukça hassas olan bir canlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Fakat buna ek olarak istiridye aynı zamanda yaşadığı zorluklar ile mücadele edebilen bir canlı olarak bilinmektedir. Herkesin bildiği gibi istiridye içerisinde inci taneleri oluşmaktadır. Günümüz dünyasında ise söz konusu istiridye canlılarının içerisinde oluşum gösteren inci taneleri aynı zamanda takı ve aksesuar sektöründe de kullanılmaktadır. Her zaman tam olarak aynı renklerde oluşum göstermeyen inci taneleri, farklı şekillerde takı ve aksesuarlarda kullanılarak bireylerin günlük yaşantısına ayak uydurmaktadır. Söz konusu bu ayak uyumu ise bireye katmış olduğu, başka bir deyiş ile bireyin günlük kombinlerine katmış olduğu şıklık olarak açıklanmaktadır. Aynı zamanda inci tanelerinin sadece kolye olarak değil de aynı zamanda küpe ya da bileklik olarak tasarlandığı da karşımıza çıkmaktadır.

Kolye, küpe ya da bileklik olarak farklı aksesuar biçimlerinde kullanımı oldukça yaygın olan istiridye içerisinde oluşum gösteren inci tanelerinin her zaman aynı renk olarak oluşmadığı da yukarıda belirtilmektedir. Aslında bakıldığında söz konusu inci tanelerinin oluşum renklerinin genel itibari ile beyaz ya da kırık beyaz, başka bir deyiş ile krem rengi olduğu karşımıza çıkmaktadır. Takı ve aksesuar sektöründe mesleğini icra eden bireyler de söz konusu bu inci tanelerini farklı farklı kullanarak satışa sunmakta ve müşterilerin özel ya da günlük hayatlarına katılmasını mümkün kılmaktadır. İnci tanelerine sahip olan takı ve aksesuarların genel itibari ile özel günlerde kullanımı olsa da bazı bireylerin inci kolye ya da küpeleri günlük hayatlarında, günlük kombinlerinde kullandığı da karşımıza çıkmaktadır. Buna göre bakıldığında inci kolye ya da küpelerin kullanımının oldukça yaygın olduğu görülmektedir. Sizler de sevdiklerinize gerek özel gün hediyesi olarak gerekse de normal kullanım alanı olarak inci kolye alabilir, sevdiğiniz bireyin eşsiz bir aksesuara sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

İstiridye İçinde İnci Nasıl Oluşur?

Geçmişten günümüze birçok insan tarafından değerli görülen inci tanelerinin oluşum süreci hakkında istiridye içinde inci nasıl oluşur konulu sorular araştırılmaktadır. Herkesin bildiği gibi istiridyeler deniz içerisinde yaşamını sürdüren kabuklu canlı olarak bilinmektedir. İnci tanelerinin istiridye içerisinde oluşması da aslında istiridyenin kendini korumasıyla alakalı görülmektedir. Denizel yaşamı boyunca istiridye kabuklarının arasına kaçan herhangi bir kum tanesi veya çeşitli maddeler, söz konusu canlı tarafından yabancı ve istenmeyen bir madde olarak görülmektedir. İstiridye de bu nedenle söz konusu yabancı maddeleri özel bir adı olan ve toplumda incinin annesi olarak bilinen bir maddeyle sarmaya başlamaktadır. Sarımı biten yabancı maddeler son aşamada parlak taşa dönüşmektedir.

Midyeden Çıkan İnci Değerli Mi?

Midyeden Çıkan İnci Değerli Mi?

Herkesin bildiği gibi İstiridye İçinde Gerçek İnci Kolyenin temel taşını yaratan istiridye, midye ya da deniztarağı gibi denizel bazı kabukluların içerisinde inci oluşumları görülebilmektedir. Yukarıda da değinildiği gibi inci taneleri her zaman oldukça değerli görülen maddelerdendir. Peki midyeden çıkan inci değerli mi? Bu soru da bazı durumlarda araştırma konularından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında bakıldığında inci taneleri hangi denizel kabuklu canlıdan çıkarsa çıksın değerli olarak kabul edilmektedir. Fakat bu değerin bir kriteri de görülmektedir. Söz konusu bu kriter ise incinin çizilip çizilmediği şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Buna ek olarak inci tanesinin sahip olduğu boyut özelliği de inci tanesinin fiyatını belirleyebilmektedir. Sonuç olarak bu tarz durumlarda görünüş ve gramaj önemlidir.

İstiridye İncisi Fiyatları

İstiridye İncisi Fiyatları

Aslında bakıldığında istiridye incisi fiyatları oldukça değişiklik göstermektedir. İstiridye incisinin fiyatlarının ne kadar olduğu üzerine yapılan araştırmalarda söz konusu inci tanelerinin 9 bin TL ile 30 bin TL arasında değişiklik gösterdiği görülmektedir. Buna ek olarak bazı denizel kabukluların deniz içerisinde değil de yapay havuz içerisinde de yetiştirildiği bilinmektedir. Buna göre bakıldığında bunun gibi havuz içerisinde yetişen istiridyelerin incilerinin fiyatlarının daha ucuz olabileceği görülmektedir. Sizler de İstiridye İçinde Gerçek İnci Kolye almayı düşünüyorsanız, aslında söz konusu inci tanesinin nerede oluşum gösterdiğini bilmeniz sizin yararınızadır. Tabi ki bunu bilebilmek veya bilgi sahibi olabilmek kolay olmayacaktır. Özetle incilerin fiyatları yetiştikleri ortama göre belirlenmektedir.

İstiridye Kolye Gerçek İnci Mi?

İstiridye Kolye Gerçek İnci Mi?

İstiridye İçinde Gerçek İnci Kolye , gerçek değerli inci tanelerini içinde bulunduran muazzam bir üründür. istiridye Kolye Gerçek İnci’yle donatılmıştır. Bu yüzden sevgililer gününde, evlilik yıl dönümüzde, aşk tazeleme, barışma hediyesi olarak çok tercih edilmektedir. Sevgilinize, ruh eşinize, hayat arkadaşınıza kime alıyorsanız alın. İstiridye içinde gerçek inci kolye bir hediye olacaktır.

İstiridye İçinden Çıkan İnci Gerçek Mi?

Evet, tüm istiridyelerin içinden çıkan inciler gerçektir. Ancak, istiridyenin içindeki incinin değeri istiridye ye değişebilmektedir. Tatlı su tanesi ile üretilen inciler fabrika üretimi incidir ve daha ortalama fiyatlara sahiptir. Doğal koşullarda oluşan bir istiridye içinden çıkan inci ise çok daha pahalı ve estetik açıdan daha kalitelidir. İstiridye İçinde Gerçek İnci Kolyenin içindeki tüm inciler gerçek ve değerlidir.

İstiridye İçindeki İnci Fiyatı Ne Kadar?

İstiridyeden çıkan incinin fıyatı istiridyenin türüne göre değişmektedir. Fiyatlar minimum 75 TL''den başlayarak 30000 TL''ye kadar değişebilmektedir. İnci’nin en güzel yanı ise tamamen kişiye özel ve her ne kadar seri üretim istiridyeler mevcut olsa da hepsinin kendisine özel olmasıdır. Bu yüzden İstiridye İçinde Gerçek İnci Kolye kişiye özel çok değerli ve pahalı bir üründür.

4.9/5 - (14 Oy)

İlgili Makaleler