316L Paslanmaz Çelik

316L paslanmaz çelik, korozyona dayanıklılığı arttırılmış ve karbon oranı düşürülmüş çelik türüdür. Diğer çelik türlerine göre paslanma oranı çok daha düşüktür. Yapısında birçok element bulunan bu çelikte karbon oranı çok düşük seviyelerdedir. Tüm elementlerin birleşimi ile oluşan alaşım sayesinde üstün performans sergilemektedir.

  • %16-18 arası Krom
  • %10-14 arası Nikel
  • %2-3 arası Molibden
  • %0.03 civarlarında Karbon
  • %2 Manganez

Ve daha birçok elementi de bünyesinde bulundurur. Bu başarılı karışımın sonucunda ise paslanmayan bir çelik üretimi gerçekleşmiştir.

Hemen hemen her koşula dayanıklı olarak üretilen 316L paslanmaz çelik sayesinde birçok sektörde gelişmeler yaşanmıştır. Bu sektörlerin en başında ise takı sektörü bulunmaktadır. 316L paslanmaz çelik sayesinde birçok kişi alerjen reaksiyon göstermeden takı takabilmektedir. Üstelik diğer metal türlerine göre daha uygun fiyatlı olması da bu çelik türünü tercih edilebilir hale getirmiştir.

316L Paslanmaz Çelik Neden Tercih Edilmeli?

316L paslanmaz çelik korozyona dayanıklıdır, bu yüzden Jewelupp Türkiye olarak çelik içeriğini kesinlikle tavsiye ediyoruz. Sert koşullu ortamlarda (deniz, havuz, asidik sıvı, parfüm) dayanıklı olmasıyla bilinen 316L Paslanmaz Çelik uzun süreli kullanımı arttırır, bu sayede ekonomik olarak sizlere kolaylık sağlar. 316 kalite standartlarına göre daha az karbon içeren 316L (1.4404) paslanmaz çelik malzeme bizim önerimizdir.

Takı Sektöründe 316L Paslanmaz Çelik

316L paslanmaz çelik takı sektörünün olmazsa olmazlarından biridir. Kolyelerde, küpelerde, yüzüklerde, bilekliklerde ve daha birçok takı eşyasında kullanılabilir bir metaldir. Üstelik paslanmaması da takı takan kişilerde alerji oluşturmamasını sağlamaktadır. Hassas ciltler için tercih edilebilir ürünler ortaya çıkmaktadır. Böylesine bir avantajı olduğu için halk dilinde “cerrahi çelik” olarak bilinmektedir.

316L paslanmaz çelik korozyona dayanıklılık konusunda gümüş takılardan bile çok daha dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. Gümüş takılar zaman içerisinde atmosferde yer alan çeşitli gazlardan dolayı kararma yapabilir. Ancak bu türdeki bir çelik için böylesine bir korozyondan bahsetmek mümkün değildir.

Kolyelerde, bilekliklerde, yüzüklerde, küpelerde kullanılabilir bir üründür. Üstelik güzel tasarımlara sahip modelleri birçok kullanıcı tarafından severek tercih edilmektedir. Gümüş takılara oranla tercih edilebilirliği yüksek olan bu metal takılar kullanılırken de güzel bir görüntü verecektir.

316L Paslanmaz Çelik Takı

316L Paslanmaz Çelik Takı Modelleri

316L paslanmaz çelik takı modelleri ile sizler de daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Hemen hemen her takı türünde bu çelik modelinden kullanılabilir. Zanaatkarlar tarafından çok şık tasarımla ürünler ortaya çıkacaktır. Bu alanda çelik kolye, çelik bileklik, çelik yüzük, çelik zincir en çok tercih edilen takı türlerindendir. Bu takılarda kullanılan paslanmaz çelik uzun vadeli bir kullanım sağlamaktadır.

316L Paslanmaz Çelik Kolye

316L Paslanmaz Çelik Kolye

Bu yapının en çok kullanıldığı ürün 316L paslanmaz çelik kolyeler yapısı gereği çok kalitelidir. Asla kararmaz, paslanmaz, yıpranmaz uzun süreli kullanıma uygundur. Unutulmaması gerekir ki kolyeler insanların görünümü için en çok tercih ettiği takı türlerinden birisidir. Kıyafetle uyumlu bir şekilde kullanılan bu ürünler zaman zaman deriye temas edebilmektedir. Bunun için birçok takı alerji yapabilir. Ancak, 316L Paslanmaz çelik kolyeler herhangi bir alerji yapmamakta olup kullanıcılar için yüksek memnuniyet sunmaktadır. Medikal çelik olduğu için kesinlikle teninize zarar vermez. Ayrıca, çelik kolyeler 2’ye ayrılmaktadır, bunlar erkek çelik kolye ve kadın çelik kolye olarak karşımıza çıkmaktadırlar.

316L Paslanmaz Çelik Bileklik

316L Paslanmaz Çelik Bileklik

Görüntünüzü en şık hale getirecek olan ürünlerden bir tanesi ise 316L Paslanmaz çelik bileklikler yapıları gereği kesinlikle kararmaz, solmaz, yıpranmaz uzun süreli kullanıma uygundur. Medikal çelikten üretildiği için teninize zarar vermez, tüm cilt tipleriyle uyumludur. Alerji yapmadığından dolayı çok tercih edilen bir modeldir. Erkek çelik bileklik ve kadın çelik bileklik olarak 2 türde karşımıza çıkmaktadır. Göz alıcı yapısı ve tasarımı sayesinde birçok kişi bu ürünü tercih etmektedir. Paslanmayan yapısı sayesinde kullanıcılar bu bileklikleri uzun vadeli olacak şekilde kullanabilirler. Bileğinizde olması su ile temasının sık sık gerçekleşeceği anlamına gelecektir. Ancak hangi koşulda olursa olsun 316L paslanmaz çelik bilekliğin paslanması çok zor bir olaydır.

316L Paslanmaz Çelik Yüzük

316L Paslanmaz Çelik Yüzük

Elinizde kullanacağınız şık bir yüzük seçiminizde 316L Paslanmaz çelik yüzükler anlayacağınız üzere medikal çelikten üretilmiştir, bu yüzden kesinlikle teninize zarar vermez. Yüzükler paslanmaz çelikten üretildiği için uzun süreli kullanıma uygundur, kararma, solma, yıpranma, renk atma yapmaz dilediğiniz her an yüzüğü takabilirsiniz. erkek çelik yüzük ve kadın çelik yüzük olarak karşımıza çıkmaktadır, çelik yüzük tercihiniz memnuniyetinizi arttıracaktır. Daha önceden bu ürünü kullanan kişiler diğer yapıdaki yüzüklere göre farkı anlayacaktır. Uzun vadeli kullanımın yanı sıra kullanıcılar üzerinde alerjen etki oluşturmaması en çok sevilen özelliklerden birisidir. Elinizde sürekli kaşıntı olmasını istemiyorsanız eğer 316L paslanmaz çelik yüzük tercih etmelisiniz.

Daha birçok alanda da kullanılan 316L Paslanmaz Çelik Takı hayatımızın hemen hemen her alanında yer edinmiştir. Farklı farklı sektörlerde bulunurken her sektörde memnuniyet seviyesini en üst düzeyde tutmayı başarmıştır. Paslanmaz Çelikler uzun süreli kullanıma uygundur, çok rahattır, herhangi bir alerji, kararma, solma renk atma yapmaz. Sizlerde 316L paslanmaz çeliklere hayran kalacaksınız.
[contact-form-7 id=”23″ title=”İletişim formu 1″]

5/5 - (2 Oy)